Jihlavská 24 mtb

 

 

Víkend 19.-20.5. 2018 se pro část teamu HR Racing nesl ve znamení Jihlavské 24 mtb. Již tradičního jihlavského závodu na 24 hodin, který byl tentokrát vypsán jako Mezinárodní mistrovství České republiky na 12 a 24 hodin MTB v rámci soutěže čtyřčlenných družstev za Team HR Racing České Budějovice bojovali Jirka, Honza, Vojta a Petr. 

Pro Honzu a Jirku to nebyla první zkušenost s 24 hod závodem. Jirka absolvoval předchozí dva ročníky a Honza se zůčastnil v roce 2016. Protože se trať v průběhu let mění jen kosmeticky, byli schopní pomoci drobnými radami ostatním členům teamu jak se vypořádat s tratí. Jihlavská trať pro závod 24 mtb je z valné většiny vedena terénem, ale také turistickým centrem Jihlavy. Oblíbený závod opět přilákal mnoho fandících diváků, kteří se pohybovali po celé délce přibližně osmikilometrového okruhu. 

Teamu HR se podařilo závod, který začínal ve 12:00 v sobotu rozjet velmi rychle. To dokládá suverénně nejrychlejší kolo závodu, které se povedlo zajet hned v zaváděcím kole Vojtovi. Ostatní členové teamu se snažili nenechat se zahanbit a také nechávali na trati vše. Díky tomu se team HR dostal již po pár hodinách do vedení o více než jedno kolo a náskok stále navyšoval. Po krátké poradě došlo ke shodě, že nejlepší bude střídat se po jednotlivých kolech, a až po půlnoci se uvidí jak na tom kdo je a střídání se prodlouží. K tomu také došlo a Honza s Vojtou si dali každý tři kola v kuse a tím dali možnost ostatním členům týmu trochu se prospat. Tímto tahem se povedlo překonat nejkritičtější část závodou, kterou bývá čas mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní a Jirka už svá dvě kola odjížděl za svítajícího slunce. V tu chvíli měl team HR takový náskok, že připravit ho o vítězství mohl jen velmi závažný defekt nebo jiná nepředvídatelná událost. Nic takového se nestalo a nedělní dopoledne uteklo velmi rychle. Symbolicky poslední kolo zajel Vojta, který v průbehu celého závodu zajížděl jedny z nejrychlejších kol celého startovního pole. 

Poté už následovalo jen předání cen vítězům v jednotlivých kategoriích. Vitězstvím mezi čtyřčlennými družstvy se HR Racing Team České Budějovice stal Mezinárodním mistrem České Republiky v závodě na 24 hodin MTB pro rok 2018. Velké poděkování zaslouží i rodiče Vojty, kteří krom podpory na trati vytvořili perfektní zázemí pro celý tým.

 

Na konec se sluší zmínit, že absolutním vítězem mezi jednotlivci a misterm ČR se stal Martin Hovanec. Vítězkou mezi ženami se stala Katarína Krajňáková, která letos krátce po sobě získala mistrovský pohár na rodném Slovensku i v Česku. Blahopřejeme!

 

fotografie ze závodu v naleznete v galerii